دوازدهم مهم تر است یا پایه؟

دوازدهم مهم تر است یا پایه؟ “میشه اول دوازدهم را بخونم بعد بیام یازدهم و دهم را بخونم؟”
این سوال پر تکراری است که دانش آموزان زیادی میپرسن.
برای اینکه جواب سوالتونو بگیرین و بفهمین که دوازدهم مهم تر است یا پایه؟ متن زیر رو تا آخر بخونین.
شما قراره هم پایه رو بخونید هم دوازدهم، پس قرار است هردو رو بخونید و زمانی صرف کنید. متاسفانه بعضی از مدارس برای به وجود آوردن اجبار روحی تو دانش آموز برای شرکت در کلاس های تابستان سریعا شروع به پیشروی در دوازدهم میکنند.
ضرر اینکار چیست و راه حل چیست؟
توی درسهایی مثل ریاضی ،شیمی و زیست، شما اگر تسلط و قدرت روی مباحث پیش نیاز و پایه ای آن در سال دهم و یازدهم بدست نیاورید. به هیچ وجه نمیتوانید روی آن مباحث توی سال دوازدهم هم تسلط پیدا کنید.
پس دوباره مجبورید برگردید به پایه. و بعد از به قدرت رساندن پایه دوباره برید رو دوازدهم که حداقل مجبورید ۵۰ درصد زمان بیشتری بزارید. پس غیر منطقی ترین کار شروع دوازدهم است. از طرفی سال یازدهم تازه مطالعه شده و اگر فاصله زمانی بیفته یادتون میره و از طرفی دیگر، پیش نیاز این مباحث تو سال دهمه علی الخصوص شیمی. این مباحث هم نیاز، باید در کنار هم باشند و پشت سر هم مطالعه شود و به قدرت تست زنی برسد.
حتی اگر تا پایان شهریور طول بکشد.
اگر مدرسه میرید و سال دوازدهم تدریس میشه، روی مباحثی که میخونی فقط در حد اینکه تو ذهنت بمونه کار کن و سراغ تست زنی و به قدرت رساندن نرو. دانش آموزانی که با استرس تصمیم میگیرند که دروس را سریع به اتمام برسانند، دچار تصمیم اشتباهی شده اند. که معمولا کسانی که از تابستون شروع کردن دچارش شدن و شکست خوردن.
امیدوارم شما هوشیار باشید.
حالا متوجه شدین که دوازدهم مهم تر است یا پایه؟ برای ثبت نام و انتخاب مشاور اینجا را کلیک کنید.
اینجا را کلیک کنید و به اینستاگرام رندو بپیوندید
اینجا را کلیک کنید و به تلگرام رندو بپیوندید
متخصصان و مشاوران تخصصی رندو، به تمامی سوالات شما پاسخگو هستند.
برای مطالعه سایر پرسش و پاسخ ها اینجا را کلیک کنید.

1 پاسخ به "دوازدهم مهم تر است یا پایه؟"

  1. 689389 381988There is noticeably big cash to comprehend about this. I suppose you made certain good points in capabilities also. 690544

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.